Aktualności

Piraci

                                                                     
"Piraci" (2012)hit premiera dubbing 3d
"Pirates! Band of Misfits, The"   

maj 1

Czas trwania: 1 godz. 28 min.
Od lat:
b.o.
Gatunek: Komedia, Animacja, Familijny
Reżyseria: Peter Lorf

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater- Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku. Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej,  łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Hugh Grant Hugh Grant
  Kapitan piracki(głos)

 Brendan Gleeson Brendan Gleeson
  Pirat z artretyzmem (głos)

 Jeremy Piven Jeremy Piven
  Czarny Bellamy (głos)

Brian Blessed  Brian Blessed
  Król piratów (głos)

 

Projekcja:
13 maja
godzina 16.00


bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Przedsprzedaż:
Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej ul. Paderewskiego 7 od wtorku do czwartku w godzinach 8-16.

Zaginiona

"Zaginiona" (2012) hit 
"Gone"

maj 2

Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Od lat:
15
Gatunek: Thriller, Dramat
Reżyseria: Heitor Dhalia

Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii z jedną z najpopularniejszych młodych aktorek świata – Amandą Seyfried ("Mamma Mia", "Wyścig z czasem").
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 

Amanda Seyfried  Amanda Seyfried
  Jill

 

Daniel Sunjata  Daniel Sunjata
  Powers

 

Jennifer Carpenter  Jennifer Carpenter
  Sharon Ames

 

Sebastian Stan  Sebastian Stan
  Billy


Projekcja:
13 maja 
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Rec 3 Geneza

"Rec 3 Geneza" (2012) hit 
"[REC]³ Génesis"

maj 3

Czas trwania: 1 godz. 20 min.
Od lat:
15
Gatunek: Horror
Reżyseria: Paco Plaza

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy"  nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie. Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Leticia Dolera  Leticia Dolera
  Clara

Diego Martín  Diego Martín
  Koldo

 Ismael Martínez  Ismael Martínez
  RafaProjekcja:
19 maja
godzina 19.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Lęk wysokości

"Lęk wysokości" (2011) hit 
"Lęk wysokości"

maj 4

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Od lat:
15
Gatunek: Dramat, Psychologiczny
Reżyseria: Bartosz Konopka

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie") 
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

Krzysztof Stroiński   Krzysztof Stroiński
  Wojciech Janicki

 Marcin Dorociński  Marcin Dorociński
  Tomek Janicki

   Dorota Kolak Dorota Kolak
  Matka Tomka

 Magdalena Popławska  Magdalena Popławska
  Ewa Janicka

 Anna Dymna  Anna Dymna
  Doktor Druch

 

Projekcja:
27 maja 
godzina 18.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

"Polowanie"

"Polowanie" (2013) hit premiera 

3

Czas trwania: 115 min.
Od lat:
od lat 15
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji.
 

więcej na filmweb.pl

 Obsada:

 Mads Mikkelsen  Mads Mikkelsen
  Lucas


Anne Louise Hassing  Anne Louise Hassing
  Agnes

Lars Ranthe  Lars Ranthe
  Bruun


Projekcja:
13 kwietnia godzina 19.30
14 kwietnia
godzina 17.00

bilety można nabyć w kasie kina na dwie godziny przed projekcją filmu.

Puchar dla SV Motor Eberswalde

lasker marzec smallW dniu 23 marca 2013r w Europejskim Centrum Spotkań w ramach współpracy polsko-niemieckiej Klub szachowy LASKER Barlinek zorganizował mecz szachowy o puchar Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liskiewicz.

Nova Band

Zespół NOVA BAND powstał w styczniu 2017 r., z inicjatywy Józefa Nowickiego.
Jako wiodący repertuar przyjęto standardy muzyki jazzowej, folk oraz utwory o charakterze tanecznym i popularnym.
Skład zespołu:
    Józef Nowicki - muzyk zawodowy, instruktor zespołu,
    Wiktor Olszewski - muzyk amator,
    Mieczysław Pyciak - muzyk amator,
    Teresa Czerwik  - wokalistka
Próby zespołu odbywają się w Europejskim Centrum Spotkań przy ul. Leśnej w każdy czwartek od 17.00 do 19.00.
Chętnych do muzykowania i śpiewania w zespole serdecznie zapraszamy.

nova 1

nova 2

Zapraszamy na Impresje Kobiece

impresje 2019 smallBarlinecki Ośrodek Kultury, zaprasza Mieszkanki Gminy Barlinek, na program kabaretowy „Impresje kobiece” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. „Rozmowy o kobietach”, bo taki tytuł nosić będzie show, odbędzie się 08 marca (piątek) w godz. 17.00 i 19.00 w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9.

Koniec ferii zimowych

ferie koniec smallW tym roku nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach naszej Gminy i ponownie zaprosiliśmy Ich do wspólnej zabawy podczas ferii zimowych. Niestety pogoda się nie spisała i znowu poskąpiło śniegu, jednak my postaraliśmy się, abyście się nie nudzili. W drugim tygodniu zaprosiliśmy Was na spotkanie z Zachodniopomorskimi Łowcami Burz, wspólnie obejrzeliśmy spektakl „Opowieści z teczki…”, śpiewaliśmy karaoke i świetnie się bawiliśmy na sali gimnastycznej.

Wystawa Katarzyny Mielcarek

nieoczywiste small07 lutego w Muzeum Regionalnym, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Nieoczywiste”, autorstwa naszej koleżanki z Centrum Informacji Turystycznej – Katarzyny Mielcarek. „Nieoczywiste”, bo taki tytuł nosi wystawa, to zbiór fotografii abstrakcyjnej. Jest w nich więc ukryta tajemnica, którą każdy z oglądających sam powinien odkryć.

BOK zaprasza na koncert walentynkowy

walentynki 2019 smallBarlinecki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich zakochanych ale i tych poszukujących miłości na Koncert Walentynkowy zespołu „Nova Band”, który odbędzie się 12 lutego (wtorek) o godz. 17.00 w Kawiarni Artystycznej BOK, ul. Podwale 9. W programie m.in. konkursy walentynkowe oraz słodki poczęstunek. Bilety w cenie 5 zł/osobę, do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Paderewskiego 7 (poniedziałek – piątek w godz. 9.00 – 15.00).

BOK zaprasza na „Klimakterium 2”

klimakterium smallSerdecznie zapraszamy Państwa na wyjątkowy spektakl "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał". 29 marca (piątek) godz. 19.00 sala widowiskowa BOK, ul. Podwale 9.  Bilety w cenie 85zł/os do nabycia w internecie: www.kupbilecik.pl , www.biletyna.pl , w kasie BOK tuż przed spektaklem a także w Centrum Informacji Turystycznej ul. Paderewskiego 7 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00).

Muzeum zaprasza na wernisaż fotografii

oczywiste smallBOK- Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Mielcarek "Nieoczywiste". 07.02.2019 (czwartek) godz. 17.00 , Muzeum Regionalne ul. Niepodległości 17. Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert zespołu Nova Band.

Półmetek ferii zimowych

ferie 2019 1 smallBarlinecki Ośrodek Kultury, tradycyjnie zaprosił najmłodszych mieszkańców Barlinka, do wspólnego spędzenia ferii zimowych. Blisko 45 dzieci, bierze udział w zajęciach przygotowanych specjalnie przez animatorów BOK. W pierwszym tygodni ferii robiliśmy książkowe anioły, graliśmy w szachy, gry planszowe, Piłkarzyki i tenisa stołowego oraz układaliśmy klocki lego. Wspólnie obejrzeliśmy spektakl teatralny oraz pokazy magika. Wybraliśmy się na wycieczkę „Szlakiem przygody nad Jeziorem Barlineckim” oraz wysłuchaliśmy opowieści Ewy Krygowskiej z Nadleśnictwa Barlinek. Mogliśmy także na jeden dzień stać się piratami. W przerwie pomiędzy zajęciami, każde z dzieci otrzymywało poczęstunek. W przyszłym tygodniu czeka nas m.in. spotkanie z Zachodniopomorskimi Łowcami Burz, spektakl teatralny oraz Bal Karnawałowy.

Błażej Skaziński w Muzeum Cafe

muzeum caffe luty small31 stycznia w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbyło się pierwsze w tym roku, spotkanie z cyklu Muzeum Cafe. Tym razem, zgromadzeni goście oraz prowadzący spotkanie, rozmawiali o początkach Barlinka. Prelegentem był Błażej Skaziński, kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gorzowie Wlkp., autor licznych książek i publikacji. Podczas spotkanie mogliśmy się dowiedzieć w jakim celu powstało miasto Barlinek, które w tym roku obchodzi 741 urodziny a także jak wyglądały jego umocnienia obronne. Na spotkanie z Błażejem Skazińskim, przybyło ponad sześćdziesiąt osób.

Dodatkowe informacje