Artykuły

ECS

W październiku 2009 roku  w wyniku przetargu wyłoniono Inżyniera Projektu- jest nim Komplet Inwest Spółka Jawna z Gorzowa Wlkp, a następnie w grudniu ogłoszono przetarg nieograniczony na zrealizowanie  inwestycji. Wygrał go Zakład Wielobranżowy Usług Budowlanych FASADA Sp. z o.o. ze Szczecina, z którym w 12. marca 2010 roku podpisano umowę składającą się z dwóch głównych części:
Część I: Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Podwale oraz sali widowiskowej
Część II: Remont budynku przy ul. Leśnej i dostosowanie go do potrzeb spotkań polsko-niemieckich. Decyzję o przyznaniu wsparcia działań w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia - Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie)2007-2013  przyznano 09 września 2010 roku. na łączną kwotę 2 983 238,00 EURO. W dniu 09 lutego 2011 roku otrzymaliśmy decyzję zmieniającą do decyzji o przyznaniu wsparcia i kwota bezzwrotnej dotacji wynosiła 2 886 508,00 EURO Dla Barlineckiego Ośrodka Kultury jako Partnera w realizowanym projekcie dotacja wynosi 2 536 464,00 EURO
Dofinansowanie wynosi 85 % wartości projektu.
W ramach projektu wykonano :

  • Remont budynku na ul. Leśnej i dostosowanie go do potrzeb spotkań polsko-niemieckich - 2 sale na warsztaty taneczno-ruchowe  z szatniami, natryskami, studio wokalno - muzyczne z magazynem instrumentów i pokojem socjalnym,  pomieszczenia dla instruktorów, garderoby oraz studio nagrań i filmowe z reżyserką i pomieszczeniem wypoczynkowym, które umożliwiają utrwalenie wspólnych działań. Oprócz tego sale klubowe i warsztatowe do wspólnych spotkań różnych grup polsko-niemieckich współpracujących ze sobą: szachiści, stowarzyszenia kobiet, artyści, seniorzy i inni. Powstała również jadalnia z salką telewizyjną i aneksem kuchennym do formy cateringu (posiłki będą przygotowywane w kuchni na ul. Podwale). W części strychowej powstała galeria, w której odbywać się będą cykliczne wystawy artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych z Prenzlau i barlineckich. Zadaszenie patio w budynku pozwala na organizację dużych spotkań biesiadnych na świeżym powietrzu. Obiekt w pełni wyposażono: meble, reżyserka studia nagrań i filmowego, platforma dla niepełnosprawnych, nowy elektryczny dźwig towarowy, zamontowanie na dziedzińcu bramy rozsuwanej sterowanej elektrycznie, zamontowanie luster w salach tanecznych.
  • Przebudowano i rozbudowano budynek na ul. Podwale - rozbudowa polegała na wprowadzeniu od strony południowej budynku dwukondygnacyjnej bryły zawierającej w części piwnicznej salę pracowni plastyczno-ceramicznej, a na parterze kuchnię z zapleczem z pełnym wyposażeniem, a przy wejściu głównym do budynku powstała sala jadalni stanowiącą powiększenie jadalni istniejącej. Jest to związane z nową funkcją BOK: wyżywienie uczestników projektów, spotkań, konferencji i wymian polsko-niemieckich. Na parterze są również pomieszczenia biurowe i biblioteczne. Na 1 piętrze powstała :sala teatralna z garderobą , sala prób, sala konferencyjna z magazynem podręcznym, toalety oraz 2 2-osobowe pokoje gościnne z łazienkami. Na drugim piętrze uzyskano  30 miejsc noclegowych w 8 pokojach z łazienkami oraz kuchnię o charakterze pomieszczenia socjalnego. W obiekcie znajduje się dźwig osobowy umożliwiający dostęp do wszystkich kondygnacji i pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych. Obiekt w pełni wyposażono: meble, rolety, zasłony, wyposażenie kuchni w urządzenia i naczynia.
  • Zmaksymalizowano funkcję sali widowiskowej, która uzyskała multifunkcyjny charakter, łącząc ze sobą funkcje sali widowiskowej, nowoczesnego kina, sali konferencyjnej oraz nowoczesnego teatru. W tym celu zakupiono cyfrowy projektor kinowy do projekcji 3D, sprzęt multimedialny, profesjonalne nagłośnienie, lampy do oświetlenia sceny w sali widowiskowej i w plenerze, nowoczesne oświetlenie sceny oraz system kurtyn. Wymieniono oświetlenie holu sali widowiskowej.

Dodatkowe informacje